“آمریکا به حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران پاسخ شدید می‌دهد”

تعدادی از رسانەهای جنوب کوردستان با انتشار تصاویری، از حملە هوایی آمریکا بە مواضع شبەنظامیان حشد الشعبی وابستە بە رژیم ایران خبر دادەاند.

تعدادی از رسانەهای جنوب کوردستان با انتشار تصاویری، از حملە هوایی آمریکا بە مواضع شبەنظامیان حشد الشعبی وابستە بە رژیم ایران خبر دادەاند.

یک کارشناس نظامی، می‌گوید که مستقر شدن نیروهای آمریکایی در مرزهای بین عراق و سوریه، با هدف پاسخگویی شدید به حملات شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران به پایگاه‌های آمریکا در سوریه، انجام شده است. همزمان تعدادی از رسانەهای جنوب کوردستان از حملە هوایی آمریکا بە مواضع شبەنظامیان حشد الشعبی خبە دادەاند.

احسان القیسون، کارشناس نظامی عراقی، روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه خبری کوردستان24 جنوب کوردستان جا به جایی نیروهای آمریکا در مرزهای بین عراق و سوریه را مورد توجه قرار داد و گفت که نیروهایی آمریکایی در واکنش به حملات پهپادی اخیر که توسط شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران علیه پایگاه‌های آنها در سوریه انجام شده، صورت گرفته است.

وی افزود که نیروهای آمریکا در مرزهای بین عراق و سوریه مستقر شده‌اند، تا به حملات شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران پاسخ شدید بدهند و از تکرار آن حملات جلوگیری کنند.

پیش از این در شبکه‌های اجتماعی، اخبار و تصاویری منتشر شده‌اند که ورود نیروهای بیشتر آمریکا به عراق را گزارش می‌دهند. و بر مبنای آنها انجام عملیات‌هایی علیه جریان‌های افراطگرای شیعه در عراق پیشبینی شده بود.

اما ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا – سنتکام، اعلام کرد که آنچه انجام شده، فقط جا به جایی نیرو است و نیروی بیشتر وارد عراق نشده‌اند.

احسان القیسون، تاکید کرد که آمریکا با مستقر کردن نیروهایش در مرز بین عراق و سوریه، قصد دارد مسیر کمک‌رسانی ایران به سوریه و حزب الله لبنان را مسدود کند و مانع فعالیت‌های ایران در منطقه شود.

لازم بە ذکر است کە دقایقی پیش تعدادی از رسانەهای جنوب کوردستان با انتشار تصاویری، از حملە هوایی آمریکا بە مواضع شبەنظامیان حشد الشعبی وابستە بە رژیم ایران خبر دادەاند.