تأکید نیروهای ائتلاف و پیشمرگه کوردستان بر ادامه‌ی تلاش‌ها برای اتحاد نیروهای پیشمرگە

تأکید نیروهای ائتلاف و پیشمرگه کوردستان بر ادامه‌ی تلاش‌ها برای اتحاد نیروهای پیشمرگە

طرح اتحاد کامل نیروهای پیشمرگه‌ی کوردستان در حال پیشرفت است.

فرماندهی نیروهای ائتلاف در اقلیم کوردستان عراق می‌گوید با وزارت پیشمرگه می‌توانند اصلاحات و سازماندهی مجدد نیروهای پیشمرگه را تسریع بخشند.

رئیس ستاد مشترک وزارت پیشمرگه، سرتیپ عیسی عوزیر معاونان عملیات و اداری ستاد روز پنج‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲، در دیوان وزارت پیشمرگه‌ی دولت اقلیم کوردستان با سرهنگ مک کنزی، فرماندهی نیروهای ائتلاف در اقلیم کوردستان و تیم مشاوران دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس بیانیه‌ی وزارت پیشمرگه، در این دیدار دستور کار نیروهای پیشمرگ به‌عنوان نکات مهم تفاهم‌نامه بین وزارت پیشمرگ و وزارت دفاع آمریکا موردبحث و بررسی قرار گرفت.

در بخشی از این نشست، رئیس ستاد مشترک وزارت پیشمرگه با بیان اینکه تلاش‌ها برای سازماندهی مجدد نیروهای مختلف پیشمرگه تسریع یافته است، گفت: نقشه‌ی کامل برنامه و مقاطع تفاهم‌نامه با ایالات‌متحده به‌منظور اتحاد نیروهای پیشمرگه به‌عنوان یک نهاد نظامی همسان با پیشرفت‌های نظامی جدید به اجرا در آمده است.

هیئت نیروهای ائتلاف در این نشست تسریع کرد که به تلاش‌ها و اقدامات دولت اقلیم کوردستان و وزارت پیشمرگه برای اجرای مفاد این تفاهم‌نامه اهمیت زیادی می‌دهند و باهم برای اجرای آن تلاش می‌کنند.